Konferenční prostory v srdci památky UNESCO

Areál  Zámeckého návrší v Litomyšli se rozprostírá v historických budovách, které byly v roce 1999 zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Doslova pár metrů od místa konání se nachází největší galerie pod širým nebem - renesanční skvost zámku Litomyšl, jehož fasádu pokrývá 8000 psaníček. Pro svoji choť ho z lásky nechal vystavět Vratislav II z Pernštejna. Zámecký pivovar, který je srdcem kongresového areálu, zde stojí už od poloviny 16. století. V této budově se sládkovi Františku Smetanovi roku 1824 narodil syn Bedřich, který na místním gymnáziu odehrál také svůj první koncert.

Prostory, kde se dlouhá léta vařilo pivo byly na začátku nového tisíciletí zrekonstruovány podle návrhu Josefa Pleskota, jednoho z předních českých architektů. V původně industriální budově tak vznikly multifunkční prostory, které jsou příkladem kvalitní architektury zasazené do historického prostředí. Několik sálů, ve kterých je dodnes přítomen genius loci, se přizpůsobí velkému publiku i malým skupinám. Ve stejném objektu se nachází také ubytovací kapacity několika cenových kategorií. Na pivovar navazuje zámecká jízdárna, při jejíž revitalizaci byl použit unikátní materiál - laminát. Dnes tak na návštěvníka může působit jako moderní jantarová komnata. Stejná surovina je neobvyklým způsobem použita také v exteriéru zámecké zahrady.

Vstup do konferenčního centra

Plenární sekce v Jízdárně

Ve chvílích volna si můžete prohlédnout rodný byt Bedřicha Smetany, Zámek Litomyšl, nebo překrásný piaristický chrám Nalezení sv. Kříže. Veškeré informace vám poskytne Zámecké IC, které se nachází přímo v místě konference.

Zámecké návrší, Jiráskova 133, Záhradí, 570 01 Litomyšl https://www.zamecke-navrsi.cz/