Společenské akce

Koncert vážné hudby -  Escualo Quintet 

středa, 20. 9. 2023, od 18:30, Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže

Program koncertu zde.

Odborný program prvního dne konference bude jako obvykle zakončen koncertem vážné hudby, který je ideální pro utřídění velkého množství nově nabytých poznatků v rámci celého dne. 

V tradičním středečním kulturním intermezzu potvrzujeme vystoupení  uskupení profesionálních instrumentalistů, kteří se věnují hudebním stylům Tango argentino - Escualo Quintet. Tento mladý soubor již absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů a co do nástrojového obsazení, je identický s kvintetem argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. V interpretaci se Escualo Quintet zaměřuje na kombinaci tanečních hudebních stylů – Tango viejo, típico a koncertního stylu Tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu.

Více na  Domovská stránka - Escualo Quintet (escualokvintet.cz)

Společenský večer s rautem

středa, 20. 9. 2023, od 20:00 do 02:00, Smetanův dům v Litomyšli

Program společenského večera zde.

Letošní společenský večer uskuteční ve Smetanově domě, který je krásnou secesní stavbou a je rozhodně dostatečně reprezentativní pro náš Společenský večer. Kromě nové lokace jsme pro Vás připravili i nový kulturní program. V rámci večera tak bude možné tančit, zhlédnout vystoupení varietního umělce či se nechat fotit s kolegy a přáteli na lokacích, kde se běžně nepotkáte.

Raut opět zajišťuje firma Ježek catering z Pardubic, což znamená, že při dobrém jídle a pití můžete diskutovat nabité poznatky do pozdního večera (či brzkého rána).

Vstup pouze s platnou vstupenkou, která bude u hlavního vchodu vyměněna za identifikační pásek.


Vyhlášení cen předsedy CzWA

čtvrtek, 21. 9. 2023, 14:45–15:00, Jízdárna

Na základě hodnocení odborné poroty předají předseda CzWA doc. David Stránský a zástupci Generálních partnerů konference společností Sweco a. s. a PVK a. s. autorům do 35 let ceny za nejlepší ústní prezentaci a za nejlepší posterové sdělení. 

Neformální večer v pivovaru Veselka a na bowlingu v Pekle

čtvrtek, 21. 9. 2023, od 19:30, Pivovar Veselka a  Bowling restaurace Peklo

S ohledem na obrovský zájem o čtvrteční neformální večer na Veselce, jsme byli nuceni improvizovat a večer rozdělit na dvě lokace. Volba padla na Bowlingový bar/restauraci v Pekle, kde jsme zamluvili a uhradili bowlingové dráhy, objednali občerstvení a stejně jako na Veselce má každý účastník zdarma 3 nápoje. Obě lokace jsou od sebe vzdáleny ca 200 metrů. 

Bowling bude organizovan po skupinách vždy s dotací 45 minut. Přihlášky na hry budou probíhat během středečního dne u registračního pultu. 

Vyzýváme tedy všechny, kdo příliš neholdují živé country a raději koulejí koule,  ať se registrují do Pekla. Motto: „Ze zámku do podzámčí“ stále platí, čtvrteční setkání je neformálním ukončením konference, které slouží k přátelskému posezení. Část z nás bude opět testovat slogan „Pivo jako Smetana“. Další část bude pít Plzeň a koulet koule do Pekla.

Další informace na místě.